Manufacturer No:59630-1-T-02-A
Manufacturer:Littelfuse
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors 59630 1T02A FLOAT SENSOR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| RoHS: | Details |
| Connection Method: | Tinned Leads |
| Current Rating: | 500 mA |
| Output Type: | Analog |
| Description/Function: | Sensor with integral float magnet attached |
| Brand: | Littelfuse |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting: | Panel |
| Operating Supply Voltage: | 200 V |
| Output Configuration: | SPST-NO |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| Series: | 59630 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Sensors |
| Tradename: | Hamlin |
| Unit Weight: | 0.434381 oz |
HOT
K7L-AT50D
Brand:Omron Automation and Safety

VPC105
Brand:Carlo Gavazzi

SV190115
Brand:Carlo Gavazzi

LLC210D3SH
Brand:SST Sensing

LLG710D3L24-004-C3
Brand:SST Sensing

SEN0368
Brand:DFRobot

VN3
Brand:Carlo Gavazzi

LLC500D3
Brand:SST Sensing

CD50CNF10NO
Brand:Carlo Gavazzi

RBS306-WR1M-US
Brand:MultiTech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






