Manufacturer No:LLG610D3L24-004
Manufacturer:SST Sensing
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors Liquid Level - Optomax Industrial Glass
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SST Sensing |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| RoHS: | Details |
| Connection Method: | Wire |
| Current Rating: | 7.5 mA |
| Output Type: | PNP |
| Pressure Range: | 0 bar to 600 bar |
| Description/Function: | Liquid level switches |
| Brand: | SST Sensing |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Voltage: | 8 V to 30 V |
| Output Configuration: | Low in Air |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 30 V |
| Supply Voltage - Min: | 8 V |
| Unit Weight: | 0.352740 oz |
HOT
LLG710D3L24-004-D
Brand:SST Sensing

SEN0454
Brand:DFRobot

F03-16PE-5M
Brand:Omron Automation and Safety

VPC210
Brand:Carlo Gavazzi

80609-000
Brand:Measurement Specialties

CD34CNFLFPCP2
Brand:Carlo Gavazzi

59630-1-T-02-F
Brand:Littelfuse

CD34CNFLFNCT5
Brand:Carlo Gavazzi

VT2
Brand:Carlo Gavazzi

LLC105000
Brand:SST Sensing
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






