Manufacturer No:59630-1-T-02-F
Manufacturer:Littelfuse
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors NO 10W 300mm Flange Mount
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| RoHS: | Details |
| Connection Method: | Untinned Leads |
| Current Rating: | 500 mA |
| Output Type: | Analog |
| Description/Function: | Sensor with integral float magnet attached |
| Brand: | Littelfuse |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting: | Panel |
| Operating Supply Voltage: | 200 V |
| Output Configuration: | SPST-NO |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| Series: | 59630 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Sensors |
| Tradename: | Hamlin |
| Unit Weight: | 0.643985 oz |
HOT
SEN0370
Brand:DFRobot

20017663-00
Brand:Measurement Specialties

80609-000
Brand:Measurement Specialties

OPB350W187Z
Brand:Optek / TT Electronics
F03-16PT-10M
Brand:Omron Automation and Safety
VS303-51N
Brand:Measurement Specialties

LLC102101
Brand:SST Sensing

VNY3
Brand:Carlo Gavazzi

LLC102000
Brand:SST Sensing
LLC710D3L24-001-C3
Brand:SST Sensing
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






