Manufacturer No:DX1092/GN
Manufacturer:Bulgin
Type:LED Panel Mount Indicators
Description:LED Panel Mount Indicators Black Alum Bezel Green Indicator
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bulgin |
| Product Category: | LED Panel Mount Indicators |
| RoHS: | Details |
| Illumination Color: | Green |
| Mounting Hole Size: | 8 mm |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Termination Style: | Straight Lead |
| Lens Color/Style: | Green Diffused |
| LED Size: | 5 mm |
| If - Forward Current: | 20 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 2 V |
| Luminous Intensity: | 20 mcd |
| Lens Shape: | Dome |
| Series: | DX1092 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Bulgin |
| IP Rating: | IP66 |
| Lens Color: | Green |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Mounting Type: | Nut and Washer |
| Product: | Indicators |
| Product Type: | LED Panel Mount Indicators |
| other: | 100 |
| Subcategory: | LED Indication |
| Unit Weight: | 0.098450 oz |
HOT
515-1306-0500F
Brand:Dialight

ELM 1-4MMP
Brand:Bivar
MLPS-RT-4-0202-00-2000-0000-F
Brand:Bivar
PML50YGFVW
Brand:VCC
WLS70ZXW300DA
Brand:Banner Engineering

515-1304-1000F
Brand:Dialight
WLS70ZCW300DAQM
Brand:Banner Engineering

515-1304-0625F
Brand:Dialight
WLS15PXRGB0920DSKQP
Brand:Banner Engineering

ELM 3-250P
Brand:Bivar
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






