Manufacturer No:1319565
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:LED Lighting Fixtures
Description:LED Lighting Fixtures PLD E 706 W 395 E
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | LED Lighting Fixtures |
| Product: | LED Enclosure Lights |
| Illumination Color: | White |
| Number of LEDs: | 36 LEDs |
| Wavelength/Color Temperature: | 5700 K |
| Luminous Flux: | 1200 lm |
| Width: | 118 mm |
| Length: | 395 mm |
| Housing Material: | Aluminum |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Height: | 55 mm |
| Illuminance: | 3300 lx |
| Power Rating: | 13 W |
| Product Type: | LED Lighting Fixtures |
| other: | 1 |
| Subcategory: | LED Lighting |
HOT
515-1305-0625F
Brand:Dialight
PML50YGFVW
Brand:VCC
WLS70ZCW900DAQM
Brand:Banner Engineering

ELM 3-4MMP
Brand:Bivar

2213730-1
Brand:TE Connectivity / P&B

ELM 3-135P
Brand:Bivar
WLS15PXRGB0640DSQP
Brand:Banner Engineering
WLS70XW900DPWMQ
Brand:Banner Engineering

DX0505/GN/24
Brand:Bulgin
WLS27XDW570HSQ
Brand:Banner Engineering
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






