Manufacturer No:HLMP-2870
Manufacturer:Broadcom Limited
Type:LED Bars and Arrays
Description:LED Bars & Arrays Green Light Bar
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Broadcom Limited |
| Product Category: | LED Bars & Arrays |
| RoHS: | Details |
| Product: | LED Light Bars |
| Illumination Color: | Green |
| Wavelength/Color Temperature: | 572 nm |
| Luminous Intensity: | 50 mcd |
| If - Forward Current: | 20 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 2.2 V |
| Power Rating: | 135 mW |
| Series: | HLMP-2 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Broadcom / Avago |
| Length: | 20.32 mm |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Peak Wavelength: | 565 nm |
| Product Type: | LED Bars and Arrays |
| other: | 160 |
| Subcategory: | LED Indication |
| Viewing Area - W x H: | 8.89 mm x 8.89 mm |
| Width: | 10.16 mm |
HOTWLS70ZXW300DA
Brand:Banner Engineering
MLPS-RT-4-0202-00-2000-0000-F
Brand:Bivar

CL50PRGB7AQ
Brand:Banner Engineering

1319565
Brand:Phoenix Contact
WLB92X550PWMQ
Brand:Banner Engineering

HLMP-2800
Brand:Broadcom / Avago

ELM 3-250P
Brand:Bivar

DX0505/BL/00
Brand:Bulgin

705820015
Brand:Wurth Elektronik

515-1305-0350F
Brand:Dialight
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






