Manufacturer No:L224-3070004MLU010
Manufacturer:Lumileds
Type:LED Bulbs & Modules
Description:LED Lighting Modules White 3000 K 70-CRI LUXEON XR-7070
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Lumileds |
| Product Category: | LED Lighting Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | LED Modules |
| Number of LEDs: | 4 |
| Illumination Color: | Warm White |
| Wavelength/Color Temperature: | 3000 K |
| Luminous Intensity: | - |
| Luminous Flux/Radiant Flux: | 5222 lm |
| If - Forward Current: | 700 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 46.2 V |
| Width: | 70 mm |
| Length: | 70 mm |
| Series: | LUXEON XR-7070 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Lumileds |
| Color Rendering Index - CRI: | 70 |
| Height: | 1.66 mm |
| Product Type: | LED Bulbs & Modules |
| other: | 80 |
| Subcategory: | LED Lighting |
HOT
ELM 1-300P
Brand:Bivar

WLS27CWY-850DSQ
Brand:Banner Engineering

515-1305-0625F
Brand:Dialight
WLS28PXRGBW570XKQ
Brand:Banner Engineering
WLS15PXRGB0920DSQP
Brand:Banner Engineering

HDSP-4850
Brand:Broadcom / Avago
WLS70ZXW600DA
Brand:Banner Engineering

515-1304-0125F
Brand:Dialight

LEDILA145XD6-XQ
Brand:Banner Engineering

WP154A4AVS/RGB-CA
Brand:Kingbright
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






