Manufacturer No:ISOW1412BDFMR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:RS-422/RS-485 Interface IC
Description:RS-422/RS-485 Interface IC Low-emissions 500-kbps reinforced isolated RS-485/RS-422 transceiver with integrated power
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | RS-422/RS-485 Interface IC |
| RoHS: | Details |
| Series: | ISOW1412 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-20 |
| Function: | Transceiver |
| Data Rate: | 500 kb/s |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Development Kit: | ISOW1412DFMEVM |
| Duplex: | Half/Full Duplex |
| ESD Protection: | ESD Protection |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 5.5 V |
| Pd - Power Dissipation: | 1.06 W |
| Product: | RS-422/RS-423/RS-485 Receivers |
| Product Type: | RS-422/RS-485 Interface IC |
| Propagation Delay Time: | 450 ns |
| Shutdown: | Shutdown |
| other: | 850 |
| Subcategory: | Interface ICs |
HOT
DS160PR410RNQT
Brand:Texas Instruments
ADUM340E0BRWZ-RL
Brand:Analog Devices

TCAN1046AVDRQ1
Brand:Texas Instruments

ADM2561EBRNZ
Brand:Analog Devices

USB5742B-I/2G
Brand:Microchip Technology
TCAL6416RTWR
Brand:Texas Instruments

AD74115HBCPZ
Brand:Analog Devices

MXL83102E-ADA-R
Brand:MaxLinear

MAX22441CAEE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ADUM340E1WBRWZ-RL
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






