Manufacturer No:USB5742B-I/2G
Manufacturer:Microchip
Type:USB Interface IC
Description:USB Interface IC 2-Port SS/HS USB Controller Hub
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | USB Interface IC |
| RoHS: | Details |
| Product: | USB Controllers |
| Type: | USB Controller Hub |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VQFN-56 |
| Standard: | USB-C 3.0 |
| Data Rate: | 5 Gb/s |
| Supply Voltage - Min: | 1.08 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Microchip Technology |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Ports: | 2 Port |
| Operating Supply Voltage: | 1.08 V to 3.6 V |
| Product Type: | USB Interface IC |
| other: | 260 |
| Subcategory: | Interface ICs |
HOTTLIN14313RGYRQ1
Brand:Texas Instruments
MAX22245FAWA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX22026FAWA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ADN4620BRIZ
Brand:Analog Devices

TPS25840QWRHBRQ1
Brand:Texas Instruments

ADN4621BRSZ
Brand:Analog Devices

DS160PR410RNQT
Brand:Texas Instruments

SI86S660BE-IS2
Brand:Skyworks Solutions Inc.

SI86S621BE-IS4
Brand:Skyworks Solutions Inc.

SI8663BB-B-IU
Brand:Skyworks Solutions Inc.
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






