Manufacturer No:TCAN1463DYYRQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:CAN Interface IC
Description:CAN Interface IC Low-power signal improvement CAN FD transceiver with INH and WAKE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | CAN Interface IC |
| Series: | TCAN1463-Q1 |
| Type: | CAN FD Transceiver |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSOT-23-14 |
| Data Rate: | 8 Mb/s |
| Number of Drivers: | 1 Driver |
| Number of Receivers: | 1 Receiver |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Operating Supply Current: | 350 uA |
| ESD Protection: | 8 kV |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Texas Instruments |
| Interface Type: | CAN |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 1.7 V to 5.5 V |
| Product: | CAN Transceivers |
| Product Type: | CAN Interface IC |
| Propagation Delay Time: | 80 ns |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Interface ICs |
HOTTCAL6416RTWR
Brand:Texas Instruments

RAA2S4251B5HNP#JA0
Brand:Renesas Electronics
ISOM8710DFFR
Brand:Texas Instruments

AD74115BCPZ-RL7
Brand:Analog Devices

TPS25840QWRHBRQ1
Brand:Texas Instruments

SI86S621BE-IS4
Brand:Skyworks Solutions Inc.

MAX22565CAAP+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SI86S661BC-IS1
Brand:Skyworks Solutions Inc.

TCAN1046AVDRQ1
Brand:Texas Instruments

RAA2S4253B5HNP#JA0
Brand:Renesas Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






