Manufacturer No:MAX33073EASA+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:RS-422/RS-485 Interface IC
Description:RS-422/RS-485 Interface IC Dual voltage RS-485 +/-70V FP +/-40V CMR +/-40kV ESD HBM 20Mbps polarity pin
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | RS-422/RS-485 Interface IC |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Function: | Transceiver |
| Number of Drivers: | 1 Driver |
| Number of Receivers: | 1 Receiver |
| Data Rate: | 2 Mb/s |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Development Kit: | MAX33072ESHLD |
| Duplex: | Half Duplex |
| Input Voltage: | 3 V to 5.5 V |
| Operating Supply Current: | 6 mA |
| Product: | RS-422/RS-485 Transceivers |
| Product Type: | RS-422/RS-485 Interface IC |
| Propagation Delay Time: | 50 ns |
| Protocol Supported: | IEC 61000-4-2 |
| Shutdown: | Shutdown |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Interface ICs |
HOTMAX22165FAEE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX22664CAWE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX3227EAAE+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
ISOW7740FDFMR
Brand:Texas Instruments

MAX33072EASA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

SI86SM42BE-IS2
Brand:Skyworks Solutions Inc.

SI86SQ44BB-IU
Brand:Skyworks Solutions Inc.
RAA2S4252B5HSP#JA0
Brand:Renesas Electronics

ADUM341E1BRWZ
Brand:Analog Devices
MAX22245FAWA+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






