Manufacturer No:EE-SX4330
Manufacturer:Omron
Type:Optical Switches Transmissive Photo IC Output
Description:Optical Switches Transmissive Photo IC Output Transmissive SMD type PhotoMicroSensor Ultra-compact Photo IC Output sensor 3mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Optical Switches Transmissive Photo IC Output |
| RoHS: | Details |
| Slot Width: | 3 mm |
| Aperture Width: | 1.4 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | EE-SX4 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Omron Electronics |
| Low Level Output Voltage: | 120 mV |
| Output Type: | Photo IC |
| Product Type: | Optical Switches Transmissive Photo IC Output |
| Sensing Method: | Transmissive Slotted |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Optical Switches |
| Vf - Forward Voltage: | 1.4 V |
| Part # Aliases: | EESX4330 |
| Unit Weight: | 0.007055 oz |
HOT
HPT5K0TS048-L
Brand:XP Power

803349
Brand:Amphenol i2s

803340
Brand:Amphenol i2s

EZ32-C100-EU
Brand:DIGI
ASB160PS24
Brand:XP Power

4LS5KM5IA
Brand:ams OSRAM

AFX00002
Brand:Arduino

2838490000
Brand:Weidmuller

U5601-000205-500PA
Brand:TE Connectivity

040000100200
Brand:Industrial Shields
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






