Manufacturer No:ECP150BHBADA
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Electromechanical Contactors
Description:Contactors - Electromechanical ECP150BHBADA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Contactors - Electromechanical |
| RoHS: | Details |
| Relay Contact Form: | 1 Form X (SPST-NO-DM) |
| Coil Voltage: | 24 VDC |
| Contact Current Rating: | 350 A |
| Switching Voltage: | 1.5 kVDC |
| Series: | ECP350B |
| Brand: | TE Connectivity |
| Coil Termination: | Wire Leads |
| Contact Form: | SPST (1 Form X) |
| Contact Termination: | Screw |
| Height: | 108 mm |
| Length: | 104 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Number of Poles: | 1 Pole |
| Packaging: | Bulk |
| Product: | General Purpose Contactors |
| Product Type: | Electromechanical Contactors |
| other: | 9 |
| Subcategory: | Contactors |
| Type: | Hermatically Sealed High-Voltage DC Contactor |
| Width: | 70 mm |
| Part # Aliases: | 2071568-2 |
HOT
EZ32-C100-US
Brand:DIGI

TEMT6202FX01
Brand:Vishay Semiconductors

803340
Brand:Amphenol i2s

Mira220-2QC1WA 500U FT SE
Brand:ams OSRAM

1203216
Brand:Phoenix Contact

HPT5K0TS048-L
Brand:XP Power

U5601-001305-100PA
Brand:TE Connectivity

T6743-40K-E
Brand:Amphenol Advanced Sensors

1343025
Brand:Phoenix Contact

803346
Brand:Amphenol i2s
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






