Manufacturer No:DFE32CAHR68MR0L
Manufacturer:Murata
Type:Power Inductors - SMD
Description:Power Inductors - SMD 0.68uH 7000mA 0.017ohm AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Power Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1210 (3225 metric) |
| Shielding: | Shielded |
| Inductance: | 680 nH |
| Tolerance: | 20 % |
| Maximum DC Current: | 5 A |
| Maximum DC Resistance: | 17 mOhms |
| Saturation Current: | 7 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 3.2 mm |
| Width: | 2.5 mm |
| Height: | 2 mm |
| Diameter: | - |
| Core Material: | Metal Alloy |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | DFE32CAH_R0 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Murata Electronics |
| Product Type: | Power Inductors - SMD |
| other: | 2000 |
| Termination: | Standard |
HOTDFE32CAHR68MR0L
Brand:Murata Electronics

0603CS-3N3XGRW
Brand:Coilcraft

SRN4012BTA-4R7M
Brand:Bourns

XFL2010-601MEC
Brand:Coilcraft

0603HC-7N5XJRW
Brand:Coilcraft

SRN6028C-6R0M
Brand:Bourns

VLS5030EX-4R7M-D
Brand:TDK

PID100-560M
Brand:EPCOS / TDK

HPL8012060F1R33MRD3P
Brand:TDK

SRN6028C-3R9M
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






