Manufacturer No:PLEA85DCAR47M-1PT00
Manufacturer:TDK
Type:Power Inductors - SMD
Description:Power Inductors - SMD 0.47uH 20% 120mOhm 0.7A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Power Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Type: | Thin Film Power Inductor |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Shielding: | Unshielded |
| Inductance: | 470 nH |
| Tolerance: | 20 % |
| Maximum DC Current: | 1 A |
| Maximum DC Resistance: | 120 mOhms |
| Saturation Current: | 700 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 1 mm |
| Width: | 0.8 mm |
| Height: | 0.5 mm |
| Core Material: | Ferrite |
| Series: | PLE |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Application: | Weareable Small Power Supply Module Bluetooth BLE |
| Brand: | TDK |
| Core Type: | Thin Film |
| Product Type: | Power Inductors - SMD |
| other: | 4000 |
| Termination: | Standard |
| Test Frequency: | 1 MHz |
HOT
0603HP-3N3XGRW
Brand:Coilcraft

74479787147B
Brand:Wurth Elektronik
DFE32CAHR47MR0L
Brand:Murata Electronics

744393440015
Brand:Wurth Elektronik

XFL2010-683MEC
Brand:Coilcraft

TMS322512ALM-1R5MTAA
Brand:TDK

SRN6028C-3R0Y
Brand:Bourns

XFL2010-102MEC
Brand:Coilcraft

SRN6028C-330M
Brand:Bourns

XFL2010-223MEC
Brand:Coilcraft
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






