Manufacturer No:74439369150
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Power Inductors - SMD
Description:Power Inductors - SMD WE-XHMI 15 uH 8.3 A 14.8mOhms AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Power Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Inductance: | 15 uH |
| Tolerance: | 20 % |
| Maximum DC Current: | 8.3 A |
| Maximum DC Resistance: | 14.8 mOhms |
| Saturation Current: | 16.95 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 11.6 mm |
| Width: | 10.5 mm |
| Height: | 7.9 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | WE-XHMI |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Product: | Power Inductors |
| Product Type: | Power Inductors - SMD |
| Self Resonant Frequency: | 11 MHz |
| other: | 300 |
| Test Frequency: | 100 kHz |
HOT
TFM322512ALMAR10MTAA
Brand:TDK

SRN6028C-6R2M
Brand:Bourns

SRN3010C-100M
Brand:Bourns

0603HP-R15XGRW
Brand:Coilcraft

0805CS-472XJRC
Brand:Coilcraft

SRN3010C-150M
Brand:Bourns
DFE32CAHR68MR0L
Brand:Murata Electronics

0603CS-R22XGRW
Brand:Coilcraft

SRN6028C-150M
Brand:Bourns

SRN6028C-470M
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






