Manufacturer No:744393440015
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Power Inductors - SMD
Description:Power Inductors - SMD WE-XHMI 0.15uH 18.9A 1.24mOhms
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Power Inductors - SMD |
| RoHS: | Details |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Inductance: | 150 nH |
| Tolerance: | 20 % |
| Maximum DC Current: | 18.9 A |
| Maximum DC Resistance: | 1.24 mOhms |
| Saturation Current: | 56 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Length: | 6.65 mm |
| Width: | 6.45 mm |
| Height: | 3 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Series: | WE-XHMI |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Product: | Power Inductors |
| Product Type: | Power Inductors - SMD |
| Self Resonant Frequency: | 191 MHz |
| other: | 1000 |
| Test Frequency: | 100 kHz |
HOT
TFM322512ALMAR10MTAA
Brand:TDK

XFL2010-472MEC
Brand:Coilcraft

784314011
Brand:Wurth Elektronik

TMS322512ALM-1R5MTAA
Brand:TDK

74439369150
Brand:Wurth Elektronik

1812CS-103XJRC
Brand:Coilcraft

XFL2010-224MEC
Brand:Coilcraft

SRN6028C-470M
Brand:Bourns

HPL8012060F1R22MRD3P
Brand:TDK

XFL2010-821MEC
Brand:Coilcraft
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






