Manufacturer No:D0818-42
Manufacturer:Harwin
Type:IC & Component Sockets
Description:IC & Component Sockets 18 WAY 3 LEVEL WIRE WRAP IC SKT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Harwin |
| Product Category: | IC & Component Sockets |
| RoHS: | Details |
| Product: | DIP / SIP Sockets |
| Number of Positions: | 18 Position |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Type: | Open Frame |
| Pitch: | 2.54 mm |
| Termination Style: | Wire Wrap |
| Contact Plating: | Tin |
| Row Spacing: | 7.62 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Brand: | Harwin |
| Product Type: | IC & Component Sockets |
| other: | 23 |
| Subcategory: | IC & Component Sockets |
| Unit Weight: | 0.072629 oz |
HOT
2-331272-6
Brand:TE Connectivity

D01-9970742
Brand:Harwin

DILB18P-223TLF
Brand:Amphenol FCI

1-50871-8
Brand:TE Connectivity
ICO-320-SGG
Brand:Samtec

1-2199298-3
Brand:TE Connectivity

SDL-103-T-19
Brand:Samtec

ESS-103-G-03
Brand:Samtec

1-2199298-6
Brand:TE Connectivity

D2808-42
Brand:Harwin
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






