Manufacturer No:SDL-103-T-19
Manufacturer:Samtec
Type:IC & Component Sockets
Description:IC & Component Sockets .100" Low Profile Double Row Screw Machine Socket Strip
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Samtec |
| Product Category: | IC & Component Sockets |
| RoHS: | Details |
| Product: | DIP / SIP Sockets |
| Number of Positions: | 6 Position |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Type: | Low Profile Machined Socket Strips |
| Pitch: | 2.54 mm |
| Termination Style: | Through Hole |
| Contact Plating: | Tin |
| Row Spacing: | 2.54 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | SDL |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Samtec |
| Product Type: | IC & Component Sockets |
| other: | 1 |
| Subcategory: | IC & Component Sockets |
| Unit Weight: | 0.000847 oz |
HOT
2-2129710-6
Brand:TE Connectivity

D2818-42
Brand:Harwin

D2808-42
Brand:Harwin

69802-444LF
Brand:Amphenol FCI

ESS-110-G-05
Brand:Samtec

DILB8P-223TLF
Brand:Amphenol FCI

SDL-116-T-10
Brand:Samtec

1-5645501-2
Brand:TE Connectivity

1-2324271-8
Brand:TE Connectivity

2-2330552-2
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






