Manufacturer No:E81M0-002-01-LT
Manufacturer:Pulse
Type:I/O Connectors
Description:I/O Connectors SFP CONNECTOR PLATING GOLD NPB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Pulse |
| Product Category: | I/O Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | SFP Connectors |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 20 Position |
| Pitch: | 0.8 mm |
| Voltage Rating: | 30 VAC |
| Contact Plating: | Gold |
| Mounting Style: | Mounting Peg |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| IP Rating: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Pulse Electronics |
| Color: | Black |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Current Rating: | 500 mA |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Insulation Resistance: | 1 GOhms |
| Number of Ports: | 1 Port |
| Product Type: | I/O Connectors |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | I/O Connectors |
| Type: | SFP |
| Unit Weight: | 0.071715 oz |
HOT
2007464-2
Brand:TE Connectivity
74754-7103
Brand:Molex

100113-0220
Brand:Molex

GRT1-PRT(NL)
Brand:Omron Automation and Safety

2359845-1
Brand:TE Connectivity

ST40X-36S-CV(30)
Brand:Hirose Connector

2007135-1
Brand:TE Connectivity / AMP

1658197-1
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

2384218-1
Brand:TE Connectivity

2335809-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






