Manufacturer No:78715-0004
Manufacturer:Molex
Type:I/O Connectors
Description:I/O Connectors SAS-3 Rec 29Ckt Vrt SMT w/Blade w/Cap
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | I/O Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Serial Connectors |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 29 Position |
| Pitch: | 0.8 mm 1.27 mm |
| Voltage Rating: | 30 V |
| Contact Plating: | Gold |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Series: | 78715 |
| IP Rating: | - |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Accessory Type: | - |
| Brand: | Molex |
| Cable Diameter: | - |
| Color: | Black |
| Current Rating: | 1.5 A |
| Data Rate: | - |
| Features: | I/O connector with female contact |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Insulation Material: | - |
| Insulation Resistance: | - |
| Number of Channels: | - |
| Number of Ports: | - |
| Product Type: | I/O Connectors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | I/O Connectors |
| Type: | SAS |
| Part # Aliases: | 787150004 0787150004 |
| Unit Weight: | 0.065292 oz |
HOT
U77-A1110-8000P
Brand:Amphenol Commercial Products

10140369-201LF
Brand:Amphenol FCI

1888971-3
Brand:TE Connectivity

2369833-2
Brand:TE Connectivity

177734-5
Brand:TE Connectivity

2007135-1
Brand:TE Connectivity / AMP

PSAS4M2130021TR
Brand:Amphenol FCI

UE36A10102000T
Brand:Amphenol Commercial Products

2129260-2
Brand:TE Connectivity

2023246-2
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






