Manufacturer No:78728-0002
Manufacturer:Molex
Type:I/O Connectors
Description:I/O Connectors SAS Recep SMT w/cap T&R 0.76AuLF 29ckt
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | I/O Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Serial Connectors |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 29 Position |
| Pitch: | 0.8 mm 1.27 mm |
| Voltage Rating: | 30 V |
| Contact Plating: | Gold |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Series: | 78728 |
| IP Rating: | - |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Molex |
| Color: | Black |
| Current Rating: | 1.5 A |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Product Type: | I/O Connectors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | I/O Connectors |
| Part # Aliases: | 787280002 0787280002 |
| Unit Weight: | 0.054463 oz |
HOT
51238-1211
Brand:Molex

U95L2B1100A
Brand:Amphenol Commercial Products

1888631-2
Brand:TE Connectivity

2201864-2
Brand:TE Connectivity

UE78-B1126-00321
Brand:Amphenol Commercial Products

2318579-2
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

U90-T161-1D0A
Brand:Amphenol Commercial Products

2358986-1
Brand:TE Connectivity

2369833-1
Brand:TE Connectivity
PSAS5F3130101TR
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






