Manufacturer No:UE78-B1126-00321
Manufacturer:Amphenol
Type:I/O Connectors
Description:I/O Connectors 2X1 SFP COMBO STACK CAGE AND CONN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | I/O Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Accessories |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 40 Position |
| Pitch: | 0.8 mm |
| Voltage Rating: | 30 V |
| Contact Plating: | Gold |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Termination Style: | Press Fit |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Series: | SFP |
| IP Rating: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Amphenol Commercial Products |
| Product Type: | I/O Connectors |
| other: | 40 |
| Subcategory: | I/O Connectors |
| Unit Weight: | 1.165830 oz |
HOT
E81M0-002-01-LT
Brand:Pulse Electronics

2384218-1
Brand:TE Connectivity

74754-0210
Brand:Molex
203372-1347
Brand:Molex

U90-T161-1D0A
Brand:Amphenol Commercial Products
PSAS5F3130101TR
Brand:Amphenol FCI

UE62A10113000T
Brand:Amphenol Commercial Products

ST60-10P(30)
Brand:Hirose Connector

10143762-102LF
Brand:Amphenol FCI

PSAS4M2130081TR
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






