Manufacturer No:87945-0001
Manufacturer:Molex
Type:I/O Connectors
Description:I/O Connectors 1.27mmSAS Rec RA SMT /FrkLck.76AuLF 29Ck
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | I/O Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Serial Connectors |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 29 Position |
| Pitch: | 0.8 mm 1.27 mm |
| Voltage Rating: | 30 V |
| Contact Plating: | Gold |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Series: | 87945 |
| IP Rating: | - |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Molex |
| Color: | Black |
| Current Rating: | 1.5 A |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Product Type: | I/O Connectors |
| other: | 250 |
| Subcategory: | I/O Connectors |
| Type: | SCSI |
| Part # Aliases: | 0879450001 |
| Unit Weight: | 0.092982 oz |
HOT
54280-0809
Brand:Molex

FS1M3820ME00
Brand:Amphenol Commercial Products

GRT1-PRT(NL)
Brand:Omron Automation and Safety

78809-0001
Brand:Molex

SAL1-130-01-S-S-A-TR
Brand:Samtec

UE62A10123100T
Brand:Amphenol Commercial Products

2359845-1
Brand:TE Connectivity

10142500-001C-TRLF
Brand:Amphenol FCI

EX10E-280P
Brand:Hirose Connector

E81M0-002-01-LT
Brand:Pulse Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






