Manufacturer No:55PC0111-24-9
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Hook-up Wire
Description:Hook-up Wire 24AWG CL INS LTW600V PRICE PER FT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Hook-up Wire |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Hook-up Wire |
| Wire Gauge - AWG: | 24 AWG |
| Jacket Color: | White |
| Stranding: | 19 x 36 |
| Insulation Material: | Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE) |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Type: | Spec 55 |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Maximum Temperature: | + 150 C |
| Packaging: | Spool |
| Brand: | TE Connectivity / Raychem |
| Outside Diameter: | 0.036 in |
| other: | 1 |
| Part # Aliases: | 739065-000 |
| Unit Weight: | 0.042329 oz |
HOT
2618 YL005
Brand:Alpha Wire

5857 BL001
Brand:Alpha Wire

6718 GY005
Brand:Alpha Wire

2630 BK005
Brand:Alpha Wire

82A0111-8-9
Brand:TE Connectivity / Raychem

788133 WH005
Brand:Alpha Wire

6719 GY005
Brand:Alpha Wire

8012 000100
Brand:Belden Wire & Cable

PV1430 BK005
Brand:Alpha Wire

55PC0211-16-9
Brand:TE Connectivity / Raychem
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






