Manufacturer No:5855/7 RD005
Manufacturer:Alpha Wire
Type:Hook-up Wire
Description:Hook-up Wire 22AWG 7/30 PTFE 100ft SPOOL RED
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Alpha Wire |
| Product Category: | Hook-up Wire |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Hook-up Wire |
| Wire Gauge - AWG: | 22 AWG |
| Jacket Color: | Red |
| Cable Length: | 100 ft |
| Stranding: | 7 x 30 |
| Insulation Material: | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Type: | MIL-DTL-16878/4 (Type E) |
| Conductor Material: | Silver Plated Copper |
| Maximum Temperature: | + 200 C |
| Series: | 5855 |
| Brand: | Alpha Wire |
| Outside Diameter: | 1.4 mm |
| other: | 1 |
| Unit Weight: | 1 lb |
HOT
6719 GY005
Brand:Alpha Wire

PV1430 BK005
Brand:Alpha Wire

2618 RD005
Brand:Alpha Wire

2620 RD001
Brand:Alpha Wire

3081 BK001
Brand:Alpha Wire

1852 BK001
Brand:Alpha Wire

5857 WH005
Brand:Alpha Wire
M22759/43-20-9
Brand:TE Connectivity / Raychem

3251 YL005
Brand:Alpha Wire

1852 BK005
Brand:Alpha Wire
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






