Manufacturer No:2053-07-SM-RPLF
Manufacturer:Bourns
Type:GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters
Description:Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors 75volts SMT GDT 4X4.2mm DIA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors |
| RoHS: | Details |
| Series: | 2053 |
| Peak Pulse Current: | 5 kA |
| DC Sparkover: | 75 V |
| Number of Electrodes: | 2 Electrode |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Failsafe Protection Y/N: | Failsafe Not Protected |
| Diameter: | 4 mm |
| Length: | 4.2 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Insulation Resistance: | 1 GOhms |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters |
| other: | 2700 |
| Subcategory: | GDTs - Gas Discharge Tubes |
| Technology: | Gas Discharge Tubes |
| Type: | 2 Electrode Miniature Light Duty GDT |
| Unit Weight: | 0.009665 oz |
HOT
SA2-3600-CLT-STD
Brand:Bourns

B88069X5220T902
Brand:EPCOS / TDK
GDT28H-330-BRP
Brand:Bourns
GDT28H-270-BRP
Brand:Bourns

GDT25-23-S1-RP
Brand:Bourns

SL1021A090R
Brand:Littelfuse

2089-300-BT1LF
Brand:Bourns

B88069X2190S102
Brand:EPCOS / TDK

SL1411A230A
Brand:Littelfuse

SL1021A230RF
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






