Manufacturer No:2093-300-SM-RPLF
Manufacturer:Bourns
Type:GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters
Description:Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors 06.2x4.2mm 3000V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors |
| RoHS: | Details |
| Series: | 2093 |
| Peak Pulse Current: | 5 kA |
| DC Sparkover: | 3 kV |
| Number of Electrodes: | 2 Electrode |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Failsafe Protection Y/N: | Failsafe Not Protected |
| Diameter: | 6.2 mm |
| Length: | 4.2 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Insulation Resistance: | 1 GOhms |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters |
| other: | 2400 |
| Subcategory: | GDTs - Gas Discharge Tubes |
| Technology: | Gas Discharge Tubes |
| Type: | 2 Electrode High Voltage GDT |
| Unit Weight: | 0.022223 oz |
HOT
SA2-7200-CLB-STD
Brand:Bourns

GTCA26-151M-R05-FS
Brand:Littelfuse

2051-15-SM-RPLF
Brand:Bourns

2093-300-SM-RPLF
Brand:Bourns

SL1021A200RF
Brand:Littelfuse

B88069X2311S102
Brand:EPCOS / TDK

B88069X6693T802
Brand:EPCOS / TDK

2031-23T-SM-RPLF
Brand:Bourns

CG31.2L
Brand:Littelfuse

GTCS28-750M-R05-2
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






