Manufacturer No:GTCA28-122M-R03
Manufacturer:Littelfuse
Type:GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters
Description:Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors 8MM 1200V 2POLE AXIAL LEAD HV GDT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors |
| RoHS: | Details |
| Series: | GTCx28-R |
| Peak Pulse Current: | 3 kA |
| DC Sparkover: | 1.2 kV |
| Number of Electrodes: | 2 Electrode |
| Termination Style: | Axial |
| Failsafe Protection Y/N: | Failsafe Not Protected |
| Diameter: | 8 mm |
| Length: | 6 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 90 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Littelfuse |
| Insulation Resistance: | 10 GOhms |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | GDTs - Gas Discharge Tubes |
| Technology: | Gas Discharge Tubes |
| Type: | 2 Electrode High Voltage Gas Discharge Tube |
| Part # Aliases: | RF2530-000 |
| Unit Weight: | 0.068765 oz |
HOT
SA2-7200-CLB-STD
Brand:Bourns

B88069X1023T253
Brand:EPCOS / TDK
GDT28H-130-BRP
Brand:Bourns
GDT28H-200-BRP
Brand:Bourns

GTCA35-750M-R05
Brand:Littelfuse

GDT35-23-S1-RP
Brand:Bourns

B88069X3820S102
Brand:EPCOS / TDK

CG31.0
Brand:Littelfuse

2095-450-BLF
Brand:Bourns

2093-200-SM-RPLF
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






