Manufacturer No:SG230
Manufacturer:Littelfuse
Type:GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters
Description:Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors 172-288V 2A GDT T/R 2 Term
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors |
| RoHS: | Details |
| Series: | SG |
| Peak Pulse Current: | 1 kA |
| DC Sparkover: | 230 V |
| Number of Electrodes: | 2 Electrode |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Failsafe Protection Y/N: | Failsafe Not Protected |
| Diameter: | - |
| Length: | 4.5 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 90 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Insulation Resistance: | 1 GOhms |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | GDTs - Gas Discharge Tubes |
| Technology: | Gas Discharge Tubes |
| Unit Weight: | 0.018729 oz |
HOT
B88069X2543T253
Brand:EPCOS / TDK

SE230
Brand:Littelfuse

GTCS35-231M-R05-2
Brand:Littelfuse

SA2-3600-CLT-STD
Brand:Bourns

GTCS36-900M-R10-2
Brand:Littelfuse

GDT35-11-S1-RP
Brand:Bourns

CG90MS
Brand:Littelfuse

2097-200-DLF
Brand:Bourns

AC240LTR
Brand:Littelfuse

2053-07-SM-RPLF
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






