Manufacturer No:0422.750MRA
Manufacturer:Littelfuse
Type:SMD Fuses
Description:Surface Mount Fuses .75A 250V FAST ACTING
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Surface Mount Fuses |
| RoHS: | Details |
| Product: | Surface Mount Fuses |
| Fuse Type: | Fast Blow |
| Current Rating: | 750 mA |
| Voltage Rating AC: | 250 VAC |
| Voltage Rating DC: | 250 VDC |
| Interrupt Rating: | 50 A at 250 VAC 50 A at 250 VDC 100 A at 125 VDC 300 A at 32 VDC 10000 A at 86 VDC |
| Fuse Size / Group: | 2410 (6125 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Resistance: | 137 Ohms |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 2.24 mm |
| Length: | 6.25 mm |
| Product Type: | SMD Fuses |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Fuses |
| Type: | Thin Film Fuse |
| Width: | 2.5 mm |
HOT
EAC10-50-PCB
Brand:Bussmann / Eaton

AHCA-20-PCBR
Brand:Bussmann / Eaton

EAC10-63-PCB
Brand:Bussmann / Eaton

1210L005/90WR
Brand:Littelfuse

BK-AHCF-V-20-R
Brand:Bussmann / Eaton

AHCA-15-PCBR
Brand:Bussmann / Eaton

EAC10-63
Brand:Bussmann / Eaton

0422005.MR
Brand:Littelfuse

3-133-749
Brand:Schurter

0422.750MRA
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






