Manufacturer No:1210L005/90WR
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC PTC 90V POLYFUSE SURF MOUNT 1210 0.05A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | 1210L |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 50 mA |
| Maximum Voltage: | 90 VDC |
| Trip Current: | 150 mA |
| Current Rating - Max: | 10 A |
| Resistance: | 50 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 1.25 mm |
| Length: | 3.43 mm |
| Pd - Power Dissipation: | 1.5 W |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Tradename: | PolySwitch |
| Width: | 2.8 mm |
HOT
BK-AHCA-V-15-R
Brand:Bussmann / Eaton
BK-AHC5-30-R
Brand:Bussmann / Eaton

PSX1XLDB0630X
Brand:Littelfuse

3-140-171
Brand:Schurter
0AMA-0050-TD
Brand:Bel Fuse

AHCFA-25-1P
Brand:Bussmann / Eaton

AHCA-15-PCB
Brand:Bussmann / Eaton

BK-AHCF-V-25-R
Brand:Bussmann / Eaton

0ACJ-6000-TE
Brand:Bel Fuse

0683G1600-01
Brand:Bel Fuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






