Manufacturer No:0402L075SLKR
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC PTC SMD RESETTABLE FUSE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 750 mA |
| Maximum Voltage: | 6 VDC |
| Trip Current: | 1.5 A |
| Current Rating - Max: | 40 A |
| Resistance: | 300 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Littelfuse |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
HOT
0683G2000-01
Brand:Bel Fuse

ESR1XLDB0125X
Brand:Littelfuse

AHCA-20-PCBHT
Brand:Bussmann / Eaton

AHCFA-18-1P
Brand:Bussmann / Eaton

3-133-743
Brand:Schurter

3-133-749
Brand:Schurter

AHCA-18-PCB
Brand:Bussmann / Eaton

0ACJ-2500-TE
Brand:Bel Fuse
BK-AHC-15-R
Brand:Bussmann / Eaton

AHCA-18-PCBHT
Brand:Bussmann / Eaton
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






