Manufacturer No:AMX-100
Manufacturer:Eaton
Type:
Description:Automotive Fuses AMX Fuse 100 A 125Vdc 30 mm Std Pack
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Eaton |
| Product Category: | Automotive Fuses |
| RoHS: | Details |
| Product: | Bolt Down Fuses |
| Current Rating: | 100 A |
| Voltage Rating DC: | 125 VDC |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Series: | AMX |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Bussmann / Eaton |
| Height: | 8.5 mm |
| Length: | 16 mm |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Fuses |
| Width: | 12 mm |
HOT
BK-AHC-V2-25-R
Brand:Bussmann / Eaton

AHCFA-18-1P
Brand:Bussmann / Eaton

BK-AHCA-V-18-R
Brand:Bussmann / Eaton

AHCFA-25-PCBHT
Brand:Bussmann / Eaton

0422.750MRA
Brand:Littelfuse
BK-AHCFA-20-R
Brand:Bussmann / Eaton

3-139-125
Brand:Schurter

1210L010/90WR
Brand:Littelfuse

3-133-747
Brand:Schurter

0ACJ-2000-TE
Brand:Bel Fuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






