Manufacturer No:BK-AHCF-V-25-R
Manufacturer:Eaton
Type:
Description:Cartridge Fuses AHC 500VAC/DC 25 A FUSE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Eaton |
| Product Category: | Cartridge Fuses |
| RoHS: | Details |
| Series: | AHCF |
| Product: | Ceramic Fuses |
| Current Rating: | 25 A |
| Fuse Type: | Fast Blow |
| Voltage Rating AC: | 500 VAC |
| Voltage Rating DC: | 500 VDC |
| Interrupt Rating: | 20 kA |
| Mounting Style: | Board Mount |
| Termination Style: | Axial |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Bulk |
| Resistance: | 3.9 mOhms |
| Body Style: | Cylindrical Leaded |
| Brand: | Bussmann / Eaton |
| Diameter: | 6.35 mm |
| Length: | 32.82 mm |
| other: | 40 |
| Subcategory: | Fuses |
HOT
3-133-731
Brand:Schurter

1206L600SLWR
Brand:Littelfuse

AHCA-20-PCBHT
Brand:Bussmann / Eaton

0422.750MRA
Brand:Littelfuse

3425L200/60MR
Brand:Littelfuse

BK-AHC5A-V-30-R
Brand:Bussmann / Eaton
BK-AHCA-18-R
Brand:Bussmann / Eaton

0683G2500-01
Brand:Bel Fuse
BK-AHCF-V2-30-R
Brand:Bussmann / Eaton

EAC10-40-PCB
Brand:Bussmann / Eaton
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






