Manufacturer No:BK-AHC-30-R
Manufacturer:Eaton
Type:
Description:Cartridge Fuses AHC H.V. 3AB fuse 30A 100 pack
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Eaton |
| Product Category: | Cartridge Fuses |
| RoHS: | Details |
| Series: | AHC |
| Product: | Ceramic Fuses |
| Current Rating: | 30 A |
| Fuse Type: | Fast Blow |
| Voltage Rating AC: | 450 VAC |
| Voltage Rating DC: | 450 VDC |
| Interrupt Rating: | 10 kA |
| Mounting Style: | Board Mount |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Bulk |
| Resistance: | 2.9 mOhms |
| Body Style: | Cylindrical Leaded |
| Brand: | Bussmann / Eaton |
| Diameter: | 6.35 mm |
| Length: | 32.82 mm |
| other: | 492 |
| Subcategory: | Fuses |
HOT
ESR1XLUB0125X
Brand:Littelfuse

AMXL-100
Brand:Bussmann / Eaton

AMH-400
Brand:Bussmann / Eaton

0ACJ-1250-TE
Brand:Bel Fuse

AHCFA-20-PCBHT
Brand:Bussmann / Eaton

AHCFA-20-PCBR
Brand:Bussmann / Eaton
0AMA-0040-TD
Brand:Bel Fuse

AHCA-25-PCB
Brand:Bussmann / Eaton

BK-AHCFA-V-18-R
Brand:Bussmann / Eaton

AHCA-15-PCBR
Brand:Bussmann / Eaton
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






