Manufacturer No:BK-AHCA-V-15-R
Manufacturer:Eaton
Type:
Description:Cartridge Fuses AHCA H.V. 3AB fuse 15A 100 pack
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Eaton |
| Product Category: | Cartridge Fuses |
| RoHS: | Details |
| Series: | AHC |
| Product: | Ceramic Fuses |
| Current Rating: | 15 A |
| Fuse Type: | Fast Blow |
| Voltage Rating AC: | 500 VAC |
| Interrupt Rating: | 20 kA |
| Mounting Style: | Board Mount |
| Termination Style: | Axial |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Bulk |
| Resistance: | 6.6 mOhms |
| Brand: | Bussmann / Eaton |
| Diameter: | 6.3 mm |
| Length: | 32 mm |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Fuses |
HOT
0683G2500-01
Brand:Bel Fuse
0AMA-0100-TD
Brand:Bel Fuse
0AMA-0063-TD
Brand:Bel Fuse

EAC10-63-PCB
Brand:Bussmann / Eaton

3425L200/60MR
Brand:Littelfuse

3-133-762
Brand:Schurter

0527050.UXTHP
Brand:Littelfuse

AHC5A-30-PCBR
Brand:Bussmann / Eaton

EAC10-63
Brand:Bussmann / Eaton

3-140-175
Brand:Schurter
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






