Manufacturer No:EAC10-63-PCB
Manufacturer:Eaton
Type:
Description:Cartridge Fuses EAC10 500V 63A FUSE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Eaton |
| Product Category: | Cartridge Fuses |
| RoHS: | Details |
| Series: | EAC10 |
| Current Rating: | 63 A |
| Fuse Type: | Medium / Normal Blow |
| Voltage Rating AC: | +/- 250 VAC +/- 500 VAC |
| Mounting Style: | Board Mount |
| Termination Style: | Bolt Down |
| Packaging: | Bulk |
| Body Style: | Cylindrical Leaded |
| Brand: | Bussmann / Eaton |
| Diameter: | 10 mm |
| Length: | 32.6 mm |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Fuses |
| Type: | High Breaking Capacity Fuse |
HOT
3-133-743
Brand:Schurter

0683G9200-01
Brand:Bel Fuse
BK-AHC5-V2-30-R
Brand:Bussmann / Eaton
BK-AHC-15-R
Brand:Bussmann / Eaton

EAC10-40-PCB
Brand:Bussmann / Eaton

ESR1XLDB0125X
Brand:Littelfuse

AHCA-18-PCBHT
Brand:Bussmann / Eaton

BK-AHCF-V-20-R
Brand:Bussmann / Eaton

3-133-747
Brand:Schurter

0527050.UXTHP
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






