Manufacturer No:56200001009
Manufacturer:Littelfuse
Type:Fuse Holders
Description:Fuse Holder TR5/TE5 F/HOLDER
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Fuse Holder |
| RoHS: | Details |
| Series: | 562 |
| Product: | Fuse Holders |
| Fuse Size / Group: | TE5 TR5 |
| Type: | Subminiature |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Number of Poles: | 1 Pole |
| Current Rating: | 6.3 A |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Termination Style: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Color: | Black |
| Illumination: | Not Illuminated |
| Product Type: | Fuse Holders |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Fuses |
| Unit Weight: | 0.008245 oz |
HOT
03420010HX010
Brand:Littelfuse

01220087Z
Brand:Littelfuse

01550900DR
Brand:Littelfuse

03420004HX010
Brand:Littelfuse

03450711HX040
Brand:Littelfuse

L60030M1PQ
Brand:Littelfuse

178.6125.0002
Brand:Littelfuse
01000066Z
Brand:Littelfuse

01240041H
Brand:Littelfuse

C2204
Brand:Bussmann / Eaton
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






