Manufacturer No:01220088Z
Manufacturer:Littelfuse
Type:Fuse Clips
Description:Fuse Clips ACS 3AG PC CLIP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Fuse Clips |
| RoHS: | Details |
| Series: | 102 122 |
| Product: | Fuse Clips |
| Type: | Traditional |
| Fuse Size / Group: | 1/4 in (6.35 mm) |
| Packaging: | Bulk |
| Body Material: | Beryllium Copper |
| Brand: | Littelfuse |
| Contact Plating: | Tin |
| Current Rating: | 30 A |
| Height: | 10.67 mm |
| Length: | 7.11 mm |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | Fuse Clips |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Fuses |
| Termination Style: | Pin |
| Voltage Rating: | 1 kV |
| Width: | 7.87 mm |
| Part # Aliases: | 576-01220088H 01220088H |
| Unit Weight: | 0.031747 oz |
HOT
03420028HX010
Brand:Littelfuse

01220088Z-1
Brand:Littelfuse

FBDIN1
Brand:Littelfuse

03453HS7HX040
Brand:Littelfuse

FC -203 bright tin
Brand:Bel Fuse

PDM31004ZXM
Brand:Littelfuse
LFMX0007Z-01
Brand:Littelfuse

01000062Z
Brand:Littelfuse
LFG480603CDINR
Brand:Littelfuse

03453LS2XXLNA
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






