Manufacturer No:82000000005
Manufacturer:Littelfuse
Type:Fuse Holders
Description:Fuse Holder 5x20MM PANEL MNT QC BODY ONLY
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Fuse Holder |
| RoHS: | Details |
| Series: | 820 |
| Product: | Fuse Holders |
| Fuse Size / Group: | 5 mm x 20 mm |
| Type: | Enclosed Fuseholder |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Number of Poles: | 2 Pole |
| Current Rating: | 6.3 A |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Termination Style: | Solder Lug |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Color: | Color |
| IP Rating: | IP40 |
| Product Type: | Fuse Holders |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Fuses |
| Unit Weight: | 0.202576 oz |
HOT
3-141-376
Brand:Schurter

04820013ZXBF
Brand:Littelfuse

BSCR101
Brand:Bussmann / Eaton
01000066Z
Brand:Littelfuse

03540705ZXGY
Brand:Littelfuse

01000060Z
Brand:Littelfuse

03453LS4HXN
Brand:Littelfuse

2319023-1
Brand:TE Connectivity

01240040H
Brand:Littelfuse

03453HS3HX040
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






