Manufacturer No:ECS-160-18-5PX-GM-TR
Manufacturer:ECS
Type:Crystals
Description:Crystals 16.000 MHz 18 pF CSM-7X +/-30/30 ppm -20 - +70C RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ECS |
| Product Category: | Crystals |
| RoHS: | Details |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Load Capacitance: | 18 pF |
| Frequency: | 16 MHz |
| Frequency Stability: | 30 PPM |
| ESR: | 40 Ohms |
| Drive Level: | 500 uW |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Length: | 11.4 mm |
| Width: | 4.8 mm |
| Height: | 4.3 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | ECS |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product: | Crystals |
| Product Type: | Crystals |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Crystals |
| Type: | SMD Crystals |
HOT
ECS-160-20-4X-EM
Brand:ECS

MC2016Z24.0000C19YSX
Brand:KYOCERA AVX

ECS-TXO53-S3-33-500-BN-TR
Brand:ECS

ASCODV-25.000MHz-LR-T3
Brand:ABRACON

CX3225SA40000D0PSVC1
Brand:KYOCERA AVX

ECS-250-8-30-JGN-TR
Brand:ECS

ECS-2520MV-260-BM-TR
Brand:ECS

ECS-240-8-33B2-CTN-TR3
Brand:ECS

ASCODV-24.000MHz-LR-T3
Brand:ABRACON

ECX-L35CN-100.000-TR
Brand:ECS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






