Manufacturer No:FSR04BE
Manufacturer:Ohmite
Type:Force Sensors & Load Cells
Description:Force Sensors & Load Cells 5.6mm Round Solder Tab
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Ohmite |
| Product Category: | Force Sensors & Load Cells |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Force Sensor |
| Operating Force: | 20 g |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Brand: | Ohmite |
| Diameter: | 7.62 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Force Sensors & Load Cells |
| Series: | FSR |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 0.001764 oz |
HOT
FSR02CE
Brand:Ohmite
NX-RS1201
Brand:Omron Automation and Safety
ELAF-50N-TS0011
Brand:Measurement Specialties

MF02-N-221-A01
Brand:Alpha (Taiwan)

A201-1
Brand:Tekscan

MF22-N-064-A01
Brand:Alpha (Taiwan)

MF01A-N-221-A04
Brand:Alpha (Taiwan)

FSR05CE
Brand:Ohmite

FSR06BE
Brand:Ohmite

FSAGPNXX010WC2C3
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






