Manufacturer No:FSS020WNSB
Manufacturer:Honeywell
Type:Force Sensors & Load Cells
Description:Force Sensors & Load Cells Force Products
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Force Sensors & Load Cells |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Force Sensor |
| Operating Force: | 20 N |
| Accuracy: | 0.5 % |
| Output Type: | Analog |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage: | 12 V |
| Brand: | Honeywell |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | Force Sensors & Load Cells |
| Series: | FSS-SMT |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 12.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.3 V |
| Unit Weight: | 0.252297 oz |
HOT
FX29K0-100A-0100-L
Brand:Measurement Specialties
1395238-1
Brand:TE Connectivity

FSR05CE
Brand:Ohmite

FC2331-0000-0050-L
Brand:Measurement Specialties

A201-25-T4
Brand:Tekscan

FX293X-100A-0050-L
Brand:Measurement Specialties

20009605-07
Brand:Measurement Specialties

FSR06BE
Brand:Ohmite

FMAMSDXX015WC2C3
Brand:Honeywell

FX293X-040B-0025-L
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






