Manufacturer No:9-2061897-9
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Fiber Optic Cable Assemblies
Description:Fiber Optic Cable Assemblies FOSM GLARO LEAD 4.8 LCD - LDC 100m
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Fiber Optic Cable Assemblies |
| RoHS: | Details |
| Mode: | Singlemode |
| Connector End A: | LC Duplex |
| Connector End B: | LC Duplex |
| Fiber Diameter: | 9/125 um |
| Cable Length: | 100 m |
| Number of Fibers: | 2 Fiber |
| Ferrule Material: | Zirconia |
| Jacket Color: | Black |
| Jacket Material: | Halogen Free Flame Retardant (HFFR) |
| Brand: | TE Connectivity |
| Cable Diameter: | 4.8 mm |
| Insertion Loss: | 0.4 dB |
| Mounting Angle: | Straight |
| Product Type: | Fiber Optic Cable Assemblies |
| other: | 2 |
| Subcategory: | Fiber Optic |
HOT
106225-0014
Brand:Molex

9-2835696-9
Brand:TE Connectivity

FCBG110SD1C10
Brand:II-VI / Finisar
88537-4501
Brand:Molex

2418081-3
Brand:TE Connectivity

FCBN410QD3C01
Brand:II-VI / Finisar

106225-0021
Brand:Molex

8-2064915-0
Brand:TE Connectivity / AMP
88537-1503
Brand:Molex

3-2061897-0
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






