Manufacturer No:1-2835697-0
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Fiber Optic Cable Assemblies
Description:Fiber Optic Cable Assemblies FOSM 6F FULLAXS LC LC DUPLEX 10m
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Fiber Optic Cable Assemblies |
| RoHS: | Details |
| Mode: | Singlemode |
| Connector End A: | LC Duplex |
| Connector End B: | LC Duplex |
| Cable Type: | Buffered Fiber |
| Fiber Diameter: | 9/125 um |
| Cable Length: | 10 m |
| Number of Fibers: | 6 Fiber |
| Ferrule Material: | Zirconia |
| IP Rating: | IP67 |
| Jacket Color: | Black |
| Jacket Material: | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| Brand: | TE Connectivity |
| Cable Diameter: | 5.8 mm |
| Insertion Loss: | 0.4 dB |
| Mounting Angle: | Straight |
| Product Type: | Fiber Optic Cable Assemblies |
| other: | 6 |
| Subcategory: | Fiber Optic |
HOT
9-2835696-6
Brand:TE Connectivity

FCBG110SD1C05
Brand:II-VI / Finisar

88536-6803
Brand:Molex

106225-0014
Brand:Molex

HFBR-RMD005Z
Brand:Broadcom / Avago

2418081-1
Brand:TE Connectivity

NKO2M3-FX-2-150
Brand:Neutrik

AFBR-HUD500Z
Brand:Broadcom / Avago

2368651-5
Brand:TE Connectivity
CF-901200-584
Brand:Amphenol Aerospace
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






