Manufacturer No:FCCN410QD3C03
Manufacturer:II-VI
Type:Fiber Optic Cable Assemblies
Description:Fiber Optic Cable Assemblies Fiber Optic Cable Assemblies
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | II-VI |
| Product Category: | Fiber Optic Cable Assemblies |
| RoHS: | Details |
| Mode: | Multimode |
| Application: | Plenum |
| Connector End A: | QSFP |
| Connector End B: | QSFP |
| Cable Type: | Parallel |
| Cable Length: | 3 m |
| Number of Fibers: | 4 Fiber |
| Jacket Color: | Orange |
| Jacket Material: | Optical Fiber Non Conductive Plenum (OFNP) |
| Brand: | II-VI / Finisar |
| Cable Diameter: | 3.3 mm |
| Description/Function: | 40 Gb/s parallel active optical cable |
| Features: | Four-channel full-duplex active optical cable |
| Mounting Angle: | Straight |
| Product Type: | Fiber Optic Cable Assemblies |
| other: | 2 |
| Subcategory: | Fiber Optic |
| Tradename: | Finisar |
| Unit Weight: | 5.544749 oz |
HOT
9-2835695-8
Brand:TE Connectivity

1-2064915-0
Brand:TE Connectivity / AMP
88537-4501
Brand:Molex

106225-0021
Brand:Molex

106415-2105
Brand:Molex

106225-0014
Brand:Molex

APCO10-PPC010
Brand:ATOP

HS-QSFP-P1-01-LP
Brand:Samtec

1-2061846-0
Brand:TE Connectivity

3-2835697-0
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






