Manufacturer No:FCCN410QD3C05
Manufacturer:II-VI
Type:Fiber Optic Cable Assemblies
Description:Fiber Optic Cable Assemblies Fiber Optic Cable Assemblies
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | II-VI |
| Product Category: | Fiber Optic Cable Assemblies |
| RoHS: | Details |
| Mode: | Multimode |
| Application: | Plenum |
| Connector End A: | QSFP |
| Connector End B: | QSFP |
| Cable Type: | Parallel |
| Cable Length: | 5 m |
| Number of Fibers: | 4 Fiber |
| Jacket Color: | Orange |
| Jacket Material: | Optical Fiber Non Conductive Plenum (OFNP) |
| Brand: | II-VI / Finisar |
| Cable Diameter: | 3.3 mm |
| Description/Function: | 40 Gb/s parallel active optical cable |
| Features: | Four-channel full-duplex active optical cable |
| Mounting Angle: | Straight |
| Product Type: | Fiber Optic Cable Assemblies |
| other: | 2 |
| Subcategory: | Fiber Optic |
| Tradename: | Finisar |
| Unit Weight: | 5.656297 oz |
HOT
106225-0004
Brand:Molex

106225-0010
Brand:Molex

FCBG110SD1C10
Brand:II-VI / Finisar

2368650-5
Brand:TE Connectivity

106225-0039
Brand:Molex

8-2064915-0
Brand:TE Connectivity / AMP

9-2061846-9
Brand:TE Connectivity

106283-5003
Brand:Molex

FCBG125SD1C07
Brand:II-VI / Finisar

FCBG110SD1C05
Brand:II-VI / Finisar
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






