Manufacturer No:BLM31SN500SN1L
Manufacturer:Murata
Type:Ferrite Beads
Description:Ferrite Beads 50 OHM 12A Alternate Sizing Guide Below
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Ferrite Beads |
| RoHS: | Details |
| Series: | BLM31_SN |
| Product: | Ferrite Beads |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1206 (3216 metric) |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Maximum DC Current: | 12 A |
| Tolerance: | 25 % |
| Maximum DC Resistance: | 1.6 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 3.2 mm |
| Width: | 1.6 mm |
| Height: | 1.1 mm |
| Diameter: | - |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Murata Electronics |
| Product Type: | Ferrite Beads |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Ferrites |
| Termination: | - |
| Part # Aliases: | EKDMGN01A-KIT EKDMGN04-KIT |
| Unit Weight: | 0.001975 oz |
HOT
BLM15PX471BH1D
Brand:Murata Electronics

BLM21HE802BH1L
Brand:Murata Electronics

BLM21HE472SN1L
Brand:Murata Electronics

NFZ2MSD101SZ10L
Brand:Murata Electronics

B66397Q0100K187
Brand:EPCOS / TDK

BLM18HG102SN1D
Brand:Murata Electronics

ZCAT4625-3430D
Brand:TDK
BLE32SN120SN1L
Brand:Murata Electronics

78271131S
Brand:Wurth Elektronik

ZCAT1730-0730A-BK
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






