Manufacturer No:XC7S25-2CSGA225I
Manufacturer:Xilinx
Type:FPGA - Field Programmable Gate Array
Description:FPGA - Field Programmable Gate Array XC7S25-2CSGA225I
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Xilinx |
| Product Category: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| RoHS: | Details |
| Series: | XC7S25 |
| Number of Logic Elements: | 23360 LE |
| Adaptive Logic Modules - ALMs: | 3650 ALM |
| Embedded Memory: | 1.58 Mbit |
| Number of I/Os: | 150 I/O |
| Supply Voltage - Min: | 950 mV |
| Supply Voltage - Max: | 1.05 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Data Rate: | - |
| Number of Transceivers: | - |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | CSBGA-225 |
| Brand: | Xilinx |
| Distributed RAM: | 313 kbit |
| Embedded Block RAM - EBR: | 1620 kbit |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Logic Array Blocks - LABs: | 1825 LAB |
| Operating Supply Voltage: | 1 V |
| Product Type: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
| Tradename: | Spartan |
| Unit Weight: | 0.796079 oz |
HOT
LCMXO3D-4300HC-6SG72C
Brand:Lattice

LCMXO3D-9400HC-5SG72C
Brand:Lattice

LCMXO3D-4300HC-6BG256C
Brand:Lattice

MPF300T-FCG484E
Brand:Microchip Technology

XC7S25-1FTGB196C
Brand:Xilinx

XC2S200-5FGG456C
Brand:Xilinx

LCMXO3D-4300HC-5BG256I
Brand:Lattice

LFXP2-17E-6FN484I
Brand:Lattice

LIF-MDF6000-6UMG64I
Brand:Lattice

LCMXO3D-9400ZC-2SG72I
Brand:Lattice
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






